Rozwiązania do napędu traków

with Brak komentarzy

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie napędu i transportu pozwoliło nam znaleźć najlepsze rozwiązanie do napędu traków. Oferujemy energooszczędne i sprawdzające się w trudnych warunkach pasy napędowe z cięgnem poliamidowy i okładzinami ze skóry naturalnej o wyprawie chromowej (odporność na oleje i tłuszcze).

Pasy z cięgnami poliamidowymi dobierane są za każdym razem indywidualnie do danej przekładni. Właściwy dobór pasa zapewnia długotrwałą pracę przy odpowiednim jego eksploatowaniu. Do doboru pasa niezbędne są informacje takie jak moc, obroty silnika i geometria przekładni pasowej. Najlepszym rozwiązaniem jest wypełnienie ankiety lub kontakt z doradcą technicznym w celu doboru pasa.

Pasy typu skóra-skóra LL lub skóra-tkanina LT idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach pracy dzięki odpowiedniej grubości i sztywności poprzecznej. Okładzina skórzana pozwala na poślizg pasa w przypadku zablokowania a cięgno poliamidowe nie wydłuża się jak w przypadku pasów tkaninowo-gumowych.

Pasy o takiej budowie zapewniają większą sprawność przekładni pasowej oraz mniejszą siłę tarcia (przy blokadzie) o koło pasowe niż w przypadku innych pasów.

Prawidłową pracę pasa zapewnia odpowiednie naprężenie i jego kontrola. Przy pasach LL lub LT optymalne naprężenie to 1,5-2% max. 3%.

Skóra jest naturalnym materiałem, który traci swoje właściwości jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana. Zaleca się regularny przegląd powierzchni pasa raz na 2-3 tygodnie i jej pielęgnację przy pomocy naszego sprayu do pasów skórzanych.

Powierzchnia skóry powinna być miękka, natłuszczona i matowa. Jeżeli warstwa tłuszczu od ostatniej kontroli znacząco ubywa, należy dokonać konserwacji.

Nie stosować innych past lub preparatów w sprayu, także, gdy są oznaczone, jako „spray do pasków”.

Opracowanie: Teresa Kacprzyk i Przemek Szot

Do pobrania: Instrukcja pielęgnacji pasów z okładzinami skórzanymi (DOC)