Firma Enitra rozpoczęła swą działalność w 1996 r. Początkowo zaliczano ją do małych przedsiębiorstw. Na przestrzeni 23 lat funkcjonowania na rynku, firma rozbudowała się i stała się marką znaną nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Śmiało możemy pochwalić się statusem lidera w branży. Firma skupia się na sprzedaży elementów napędu i transportu. Dzięki wdrażaniu innowacyjnych metod w procesach produkcyjnych , jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klienta. Od początku swojego istnienia , zarządzający Firmą kładą ogromny nacisk na zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Sukcesywnie podejmowane są decyzje o rozwoju firmy , który odbywa się na różnych płaszczyznach. W 2016 r. oddano do użytku nowoczesną halę produkcyjno- montażową o powierzchni 2600 m2 i kubaturą 30.000 tyś. m3. Hala została wyposażona w nowoczesny park maszynowy i zmechanizowany system magazynowania surowców. Innowacyjna technologie CNC oraz aplikacja nowoczesnych technik produkcji pozwalają uzyskać wyższą jakość produktów oraz sprawniej realizować powierzone zamówienia.

Ugruntowana pozycja na rynku sprawiła , że zaufało nam ponad 5000 tyś klientów. Do niedawna Firma obsługiwała głównie klientów krajowych, w 2017 roku powstał specjalny zespół marketingowy, który rozszerzył działalność Firmy na cały świat. Tym samym Firma pozyskała kilkuset klientów zagranicznych.

Na przestrzeni lat Firma Enitra nawiązała współpracę z wieloma zagranicznymi producentami i dostawcami. W obecnej chwili większość surowców kupowana jest bezpośrednio od producentów, pozwala to na osiąganie zadowalającego poziomu cenowego na produkty.

Od wielu lat działamy w oparciu o systemy zarządzania ISO, w tym ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N 18001. Oprócz tego Firma posiada własny system , zwany Higiena + , który oparty jest na założeniach HCCP.

Dynamiczny rozwój Firmy to zasługa podejmowanych decyzji, wdrażaniu polityki opartej na kreatywności i ciągłym podnoszeniu kwalifikacji pracowników . Kompetentny 80 – osobowy zespół, bazujący na długoletnim doświadczeniu w dziedzinie elementów i transportu dba o pełne zadowolenie naszych klientów.